Jak wybrać hosting dla strony internetowej

Przy wyborze hostingu dla strony internetowej, trzeba patrzeć szerzej na wybór usługi, ponieważ raczej nie zależy nam na jednorocznym utrzymaniu strony. Trzeba zwrócić uwagę jaka jest cena na kolejny rok i dobrze gdy jest taka sama. Często firmy stosują chwyty marketingowe niskiej ceny na starcie, po ty by później klient zapłacił dwa razy więcej.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze hostingu?

Na niezawodność usługi która jest gwarancją stałego dostępu do strony. Przy dużym ruchu na naszej stronie liczy się każda minuta. Gdy nasza strona jest niedostępna tracimy wiarygodność.

Zadowolenie klientów – najlepiej korzystać z usługi sprawdzonej przez innych. Dobrze przed decyzją wyboru serwera przeczytać opinie o firmie hostingowej, bo jak w każdej branży i tutaj mogą zdarzyć się oszuści. Czytając opinie uważaj na te napisane na zlecenie, lub przez pracowników opisywanej usługi.

Dostępny certyfikat SSL najlepiej w pakiecie hostingowym. HTTPS to dziś już podstawa dla stron i sklepów internetowych więc musisz mieć możliwość uruchomienia tej usługi.

Pakiety hostingowe o różnych parametrach. Przy zwiększeniu wizyt na stronie będziesz mieć możliwość zmiany pakietu na większy. Komunikat o potrzebie zmiany pakietu powinien być wysłany wcześniej, bez ryzyka brakiem dostępu do witryny.

Pojemność SSD oznacza wielkość przestrzeni dyskowej, która będzie dostępna dla twoich stron. Musisz się zastanowić jak duża będzie twoja strona, ile miejsca na dysku będą zajmowały pliki strony. Spokojnie, możesz 5 GB wybrać na start, jak będzie trzeba zmienisz pakiet na 15 GB, 30 GB, 50 GB lub nawet 100 GB.

Transfer miesięczny bardzo istotny parametr wyboru pakietu hostingowego. Zazwyczaj transfer miesięczny jest powodem dla którego zwiększamy pakiet na wyższy. Ale i tu na start możemy zacząć od 100 GB transferu / m-c na początek wystarczy później w każdej chwili można zwiększyć 200 GB, 300 GB, 500 GB lub 1000 GB.

Ja polecam firmę hostingową NETMARK z którą współpracuję od 2009 roku. Gwarantuję wysoką jakość usługi, niezawodność i fachową pomoc, darmowy certyfikat SSL. Współpracę z tą firmą rozpoczęłam właśnie przez polecenie, nie musiałam testować innych płatnych usług hostingowych od razu trafiłam na sprawdzoną firmę.

Profesjonalny Hosting
Scroll to Top