Test mobilności strony internetowej

Jak przetestować stronę internetową, by sprawdzić czy jest dostosowana do urządzeń mobilnych? Wykonaj test mobilności strony z wykorzystaniem dostępnych narzędzi.

Mobilnie.com.pl – narzędzie do testowania strony na różnych urządzeniach mobilnych. Wybieramy rodzaj telefonu, wpisujemy adres testowanej strony i mamy podgląd widoku na wybranym urządzeniu. Narzędzie to opracowane zostało w celu testowania wyglądu stron www w przeglądarkach internetowych. Jak strona się wyświetla na telefonach, tabletach i innych urządzeniach mobilnych. Prezentacja wyglądu strony internetowej nieposiadającej wersji mobilnej, może pomóc ich właścicielom w ocenie. Zobaczysz, czy potrzebne jest dostosowanie posiadanej strony do standardów mobilnych. W przypadku testowania strony przystosowanej do urządzeń mobilnych, narzędzie to szczególnie dobrze się sprawdza gdy testowana strona jest wykonana w technice Responsive Web Design.

Najbardziej jednak polecam narzędzie Google test optymalizacji mobilnej. Co prawda nie mamy możliwości wyboru modelu urządzenia, ale mamy informacje dotyczące jakości testowanej strony dla wersji mobilnej. Jeśli uzyskamy wynik zielony

Strona jest dostosowana do urządzeń mobilnych

Obsługa tej strony na urządzeniu mobilnym jest łatwa

to wykonany test mobilności strony przeszliśmy pozytywnie 🙂

Dostosuj stronę internetową do urządzeń mobilnych, ponieważ jest to bardzo ważne, jeśli chcesz by wzrosła liczba użytkowników urządzeń mobilnych, którzy przeglądają Twoją stronę internetową.

Na platformie ranking.gemius.com zobaczysz jak zmienia się liczba odsłon z wykorzystaniem różnych urządzeń. Widać spadek oglądalności stron na komputerach PC, a wzrost na telefonach. Na pewno duża część tych wyświetleń dotyczy Facebooka czy Messengera, ale też  i innych stron. Warto więc zadbać aby firmowa strona wyświetlała się prawidłowo na urządzeniach mobilnych takich jak smartfon czy tablet.

Profesjonalny Hosting
Scroll to Top