Pozycjonowanie strony WordPress

WordPress to przyjazny w pozycjonowaniu system zarządzania stroną internetową. Dlaczego przyjazny? Po pierwsze WordPress posiada ustawienia dotyczące przyjaznych linków (adresów dla wpisów i stron serwisu). W ustawieniach i dalej bezpośrednie odnośniki mamy do wyboru popularne ustawienia:

Prosty https://blog.stronnet.pl/?p=123
Dzień i nazwa https://blog.stronnet.pl/2018/10/21/przykladowy-wpis/
Miesiąc i nazwa https://blog.stronnet.pl/2018/10/przykladowy-wpis/
Liczbowy https://blog.stronnet.pl/archiwa/123
Nazwa wpisu https://blog.stronnet.pl/przykladowy-wpis/
Własny format https://blog.stronnet.pl

Które z tych ustawień są najlepsze pod katem pozycjonowania?

Odpowiedz jest krótka – dwa ostatnie. Nazwa wpisu oraz Własny format to właściwy wybór. Jeśli zdecydujesz  się na własny format musisz wprowadzić tagi z dostępnych: %year%, %monthnum%, %day%, %hour%, %minute%, %second%, %post_id%, %category%, %author%,  %postname%  Jeśli wybierzesz tylko %postname%  to wynik będzie taki sam jak dla ustawiana Nazwa wpisu. Własny format wybieraj tylko wtedy, kiedy chcesz mieć zdecydowanie inną budowę niż powyższe.

Linki, a pozycjonowanie strony

Budowa linków jest istotna dla pozycjonowania. Pamiętaj, że WordPress domyślnie ma pierwsze ustawienie, czyli proste linki, które nie są przyjazne SEO. Musisz je zmienić na przyjazne pozycjonowaniu. Wiesz już jak!

Pozycjonowanie strony WordPress

Sam WordPress oprócz przyjaznych linków, nie posiada funkcji pozycjonowania czy optymalizacji (SEO), możemy jednak doinstalować wtyczki, które taką funkcjonalność posiadają.

Pozycjonowanie stron WordPress – sprawdzone wtyczki!

Jeśli interesują Cie techniki pozycjonowania, zapraszam do zapoznania się

Jak podnieść pozycje w Google

Profesjonalny Hosting
Scroll to Top