Zmiana adresu strony WordPress

Zmianę adresu strony WordPress, po przeniesieniu strony na inną domenę musimy wykonać ręcznie lub przy użyciu wtyczki którą właśnie tworzę. Dotychczas po przenoszeniu WordPress-a wszystkie potrzebne zmiany wykonywałam ręcznie, nie jest to trudne, ale dla osób nie znających baz danych może przysporzyć nieco problemów.  Adres strony jest zapisany w bazie danych, więc musimy ją edytować i w odpowiednim miejscu w bazie danych wpisać nowy adres strony.

Pamiętaj! Przed każdym przenoszeniem plików oraz bazy danych należy wykonać kopię zapasową dla bezpieczeństwa w razie problemów technicznych.

Istnieje kilka sposobów na przenoszenie  WordPress-a i zmiany adresu strony, ja jednak polecam zmianę adresu w bazie danych.

Jak i gdzie zmienić adres strony w WordPress?

Logujemy się do panelu administratora na koncie hostingowym, następnie wybieramy program phpMyAdmin i bazę danych naszej strony.

W tabeli wp_options w siteurl zmieniamy stary adres na nowy. W tabeli wp_posts również zmieniamy adresy, pamiętając o dwóch rekordach guid oraz post_content.

Po przeniesieniu strony na nowy adres możemy mieć problemy z linkami wewnętrznymi, których ścieżka była wpisana na sztywno oraz z mediami wysyłanymi na nową lokalizację. W tym przypadku należy zmienić adres na właściwy w Ustawienia – Media – Wysyłanie plików na serwer – Przechowuj wysłane pliki w katalogu.

 

 

Profesjonalny Hosting
Scroll to Top