Test darmowego motywu Furnicom_lite TemplateMonster

Na początek powiem, że troszkę obawiam się wyniku tego testu, bo czytając inne recenzje na temat motywów(szablonów) TemplateMonster mam wrażenie, że szablony te są przeciążone nadmierną ilością wtyczek, które trzeba zainstalować w celu prawidłowego działania strony.

Furnicom_lite to darmowy motyw WordPress oferowany przez firmę TemplateMonster. Motyw ten wydaję się być, jak sama nazwa wskazuje „lite” czyli lekki. Przeglądając stronę demo da się odczuć lekkość i przejrzystość. Zobaczmy zatem, czy można tak powiedzieć również o instalacji oraz wdrożeniu.

Instalacja motywu WordPress

Po pobraniu paczki zip, należy ją wypakować, ponieważ w środku znajdują się nie tylko pliki instalacyjne, ale również dokumentacja, licencja oraz folder z plikami do ręcznej instalacji. Jeśli już instalowałeś motywy WordPress, to wiesz to na pewno, że takie dane znajdują się w pobranej paczce.  Archiwum zip z motywem (furnicom_lite.zip) wysyłamy na serwer, poprzez opcję w WordPressie Dodaj motyw, i włączany.

Jaki wynik instalacji?

Strona ładnie nam się wyświetliła, wszystkie elementy są prawidłowo ustawione, można przejść do personalizacji, gdzie zobaczy jakie ustawienia są możliwe do edycji. Jest ich dużo, zdecydowanie jest to + dla Furnicom_lite, nie ma niestety możliwości edycji stopki dla © 2018 Furnicom_lite. All Rights Reserved. No cóż jest to w końcu darmowy motyw.

personalizacja motyw wordpress TemplateMonster

Co prawda strona nie jest oszałamiająca, ale to przecież tylko zarys strony, a to co można na niej stworzyć pokazuje demo, które można zainstalować pobierając wtyczkę Cherry Plugin Wizard, która jest wskazana do instalacji. Szczęśliwa byłam, gdy na liście pojawiła się tylko jedna wtyczka, ale po uruchomieniu, proces instalacji trwał dość długo i jednak lista potrzebnych wtyczek się powiększyła, z tą różnicą, że nie musiałam ich  samodzielnie instalować i uruchamiać.

zainstalowany motyw wordpress TemplateMonster

To co wydawałoby się wadą tego motywu TemplateMonster (duża ilość potrzebnych do zainstalowania wtyczek, o ile 6 to dużo) ja uważam  zaletą, gdyż nie od dziś tworzę strony w WordPressie i wiem że bez instalacji potrzebnych wtyczek strona nie będzie dobrze wyglądać.

wtyczki wordpress TemplateMonster

Uruchomienie DEMO motywu Furnicom_lite

No, trochę to trwało, ale było warto – strona wygląda identycznie jak na TemplateMonster. Majac już gotową przykładową stronę możemy ją wygonie zmodyfikować, wprowadzić własne treści, zdjęcia, logo itp. Dla osoby nieznającej się na HTML oraz CSS i PHP motyw Furnicom_lite to idealne rozwiązanie. Wszystkie najważniejsze ustawienia strony możliwe do edycji, a dodatkowo dzięki wtyczce Elementor wygodna edycja oraz tworzenie wpisów i stron.

elementor motyw ordpress TemplateMonster

Wynik testu darmowego motywu WordPress Furnicom_lite

Przeglądając pliki motywu, widać wielkość projektu oraz staranne wykonanie, przykładem może być plik tłumaczenia, który jest dołączony do motywu (dla mnie to podstawa, a nie wszystkie motywy go mają). Jestem mile zaskoczona, jakością testowanego produktu, zdecydowanie polecam motywy WordPress oferowane przez firmę TemplateMonster jeśli są podobnie skonstruowane jak Furnicom_lite. Co do do lekkości strony, to co robi wrażenie, kryje za sobą ogrom włożonej pracy i wiedzy.

Profesjonalny Hosting
Scroll to Top