Tworzenie własnej strony internetowej w WordPress

W dobie kiedy mamy pandemię koronawirusa, jesteśmy niejednokrotnie zmuszeni przenieś biznes do Internetu. Może już wcześniej zastanawialiśmy się nad rozbudowaniem działalności o usługi świadczone on-line, bądź założenie sklepu internetowego, teraz to jest: być, albo nie być, więc jak tu sobie poradzić. Zapraszam do całości tego wpisu, postaram się jak najbardziej pomóc.

Najbardziej narażone na utratę klientów, są firmy branży gastronomicznej. Wymuszone zamknięcie restauracji pozbawia uzyskania zysku, jedynym rozwiązaniem są zamówienia realizowane na wynos. Klient musi najpierw zadzwonić lub skontaktować się przez stronę internetową, a nie każda restauracja ją posiada.

Jak więc rozpocząć pozyskiwanie klientów przez internet?

Po pierwsze czy posiadasz wizytówkę Google?

Użytkownicy smartfonów, a jest ich z każdym rokiem coraz więcej, wyszukując restauracji w Internecie otrzymują wyniki wyszukiwania oraz wizytówki lokalnych firm. Dla branży gastronomicznej wizytówka jest podstawowym elementem, który powinien być utworzony na samym początku takiej działalności. Jeśli jeszcze jej nie masz, zrób to dziś wizytówka jest darmowa.

Strona internetowa restauracji

Na stronie internetowej możesz przedstawić kartę menu wraz z cenami, dane kontaktowe, informacje o możliwym dowozie oraz umieścić formularz zamówienia. Wykonanie strony zajmuje zazwyczaj kilka tygodni a nawet miesięcy. Firmy zajmujące się tworzeniem stron maja dużo zleceń i nie mogą od zaraz przejść do realizacji nowego zamówienia. Jeśli zależy Ci na czasie spróbuj postawić stronę na WordPress.com – to serwis umożliwiający bezpłatne posiadanie strony internetowej. Za jego pomocą stworzysz prostą stronę internetową w kilka minut. Z dostępnych motywów wybierzesz taki dedykowany dla restauracji , dodasz swoje treści, zdjęcia, dane kontaktowe i strona gotowa.

Własna domena i serwer strony internetowej

Jeśli jednak zależy Ci na budowaniu marki w Internecie, to lepszym rozwiązaniem, będzie postawienie strony na wykupionej domenie z hostingiem. Po zakupieniu domeny oraz miejsca na serwerze przechodzimy do instalacji WordPressa, dzięki narzędziom w panelu mamy możliwość instalacji automatycznej, a nie ręcznej tak jak opisałam w przypadku instalacji WordPressa na localhost. Następnie pobieramy motyw i dostosowujemy do do własnych potrzeb. Z płatnych motywów dla restauracji mamy duży wybór na themeforest.net

Exit mobile version