Wyłączenie komentarzy w WordPress

WordPress został stworzony z myślą o prowadzeniu blogów, dlatego komentarze w WordPressie są nieodłączną jego częścią. Przez ostatnie kilkanaście lat WordPress stał się popularnym systemem CMS, nie tylko w środowisku  blogerów, ale również jako system zarządzania stronami firm i organizacji. Strony firmowe to raczej wizytówki z danymi kontaktowymi, lub bardziej rozbudowane strony z ofertą oraz galerią. Na prowadzenie bloga firmowego rzadko, która firma się decyduje, a włączone komentarze stwarzają problem. No tak, ale jak wyłączyć  komentarze w WordPressie.

Zakładka Ustawienia

Skoro chcemy wyłączyć komentarze, to takie ustawienia powinny być w zakładce Ustawienia, Dyskusja. Szukamy i stwierdzamy brak takiej możliwości. Jedyne co możemy zrobić, to wyłączyć komentarze dla nowych wpisów.

Ustawienia dla wpisu – Dyskusja

Gdzie jeszcze można by szukać opcji zablokowania wstawiania komentarzy?

Może nie wpadlibyśmy na to od razu, jak twórcy WordPressa umożliwili blokowanie komentarzy na stronie. Jedak, jak dokładnie przeczytać informacje w ustawieniach dyskusji, to pisze, że ustawienia komentowania mogą zostać zmienione w każdym z wpisów.

Z prawej stron wpisu, mamy więc możliwość zablokowania komentarzy

Wtyczka wyłączająca komentarze

Wszystkie przedstawione opcje dotyczyły wpisów, a co z stronami?

Komentarze na stronie również można wyłączyć w podobny sposób jak dla wpisu. Problem jest, gdy tych stron i wpisów mamy dużo i chcielibyśmy ustawić wyłączenie komentarzy dla wszystkich za jednym kliknięciem. Jest taka możliwość, jest wtyczka która wyłącza komentarze dla wszystkich stron i wpisów.

Disable Comments darmowa wtyczka umożliwiajaca administratorom globalne wyłączanie komentarzy dla postów, stron, załączników itp.

Ważna uwaga:
Użyj tej wtyczki, jeśli nie chcesz komentarzy na swojej stronie.
Nie używaj jej, jeśli chcesz wyłączać komentarze w wybranych postach.

Wtyczka Disable Comments zapewnia opcję całkowitego wyłączenia funkcji komentowania w WordPress. Po wybraniu tej opcji wprowadzane są następujące zmiany:

  • Wszystkie linki „Komentarze” są ukryte w menu administratora i na pasku administracyjnym;
  • Wszystkie sekcje związane z komentarzami są ukryte w Panelu WordPress;
  • Wszystkie widżety związane z komentarzami są wyłączone
  • Strona ustawień „Dyskusja” jest ukryta;
  • Nagłówek HTTP X-Pingback są usuwane ze wszystkich stron.

Usunięcie pliku comments.php

Metoda usunięcie komentarzy poprzez wyczyszczenie pliku comments.php znajdującego się w folderze motywu była praktykowana przez wielu użytkowników WordPressa. Choć sama stosowałam tą metodę, nie polecam jej jednak. Ingerencja w strukturę plików motywu nie jest zalecana.

Profesjonalny Hosting
Scroll to Top