Pozycjonowanie stron WordPress – sprawdzone wtyczki

WordPress ze względu na swoją strukturę tworzenia linków tzw. przyjaznych ułatwia pozycjonowanie strony. Warto jednak skusić się na zainstalowanie dodatkowych narzędzi, które poprawią jakość naszej strony.

Jeśli jesteś szerzej zainteresowany pozycjonowaniem strony odsyłam do mojego poradnika, który jest do pobrania na stronie www.stronnet.pl/pozycjonowanie/techniki-pozycjonowania/

1). Wtyczka All in One SEO Pack

Pierwsza wtyczka, którą polecam to All in One SEO Pack, zawiera ona takie ustawienia jak:

  • opisy stron – meta tag description
  • formaty tytułów stron – znacznik title
  • ustawienia Noindex
  • edycja tytułów i opisów dla każdego wpisu i strony.

Poprzez menadżer funkcjonalności dodaj mapę strony. Wygenerowany plik dodaj w Google Search Console. Mapa strony pośrednio również wpływa na pozycjonowanie.

2). Wtyczka Squirrly Analytics

Wtyczka Squirrly Analytics stworzona została z myślą o pozycjonowaniu stron internetowych i wprowadzi każdego w świat pozycjonowania czyli walki o pozycję w wyszukiwarkach. Przy edycji wpisu lub strony wpisujemy wybrane słowo kluczowe, a wtyczka podpowiada nam jak mamy pisać zachowując techniki pozycjonowania. Wtyczka wyświetla również ranking stron w Google.

Po zainstalowaniu wtyczki Squirrly Analytics macie 30 dni na sprawdzenie pełnej funkcjonalności.

3). SEO Redirection

Wtyczka SEO Redirection ułatwia pozbycie się błędów 404, które wpływają na ocenę strony przez Google. W prosty sposób wykonujemy przekierowanie strony na istniejący adres. Polecam tą wtyczkę, kiedy przenosiliście lub przerabialiście stronę statyczną na WordPressa i dotychczasowe adresy (linki) są nieaktualne. Przypominam o włączeniu bezpośrednich odnośników w ustawieniach WordPress najlepiej na Nazwę wpisu http://twojadomena.pl/przykladowy-wpis/

Jak sprawdzić czy wszystkie zaindeksowane strony działają?

Wystarczy wpisać w Google site:twojadomena.pl wyświetli się wynik z wszystkimi zaindeksowanymi stronami. Można ręcznie sprawdzać każdy link, lub poczekać, aż na liście błędów 404 wyskoczą odwiedzane adresy i wówczas wykonać przekierowania 301.

Exit mobile version