Optymalizacja strony WordPress, wtyczka All in One SEO Pack

All in One SEO Pack – zdecydowanie najlepsza i najczęściej pobierana wtyczka, służąca do optymalizacji strony internetowej WordPress. Dzięki tej wtyczce optymalizacja strony jest łatwa, można wykonać podstawowe zadania SEO takie jak:

Mapa strony XML oraz plik robots.txt

Bardzo przydatne narzędzia dla robota indeksującego, krótko tłumacząc podajemy instrukcje robotom jakie strony chcemy indeksować i jak często powinny być odwiedzane (jak częstą są aktualizowane). Aby wygenerować mapę strony oraz plik robots.txt należy doinstalować odpowiednie funkcjonalności. Następnie taką mapę powinno się przesłać do Search Console (narzędzia i raporty Google) dla odpowiadającej jej strony.

Własne ustawienia tytułów – optymalizacja strony

Wtyczka All in One SEO Pack umożliwia konstruowanie własnych tytułów, np. format dla tytułu dla stron domyślnie %page_title% | %blog_title% można zmienić na inne, np w moim przypadku mogłabym wpisać  WordPress | %blog_title% lub %page_title% – %blog_title%

Masz możliwość zamiany tytuły dla:

 • Format tytułu strony domowej,
 • Format tytułu dla stron,
 • Format tytułu dla wpisu,
 • Format tytułu dla stron kategorii,
 • Format tytułu dla stron archiwów,
 • Format tytułu daty archiwum,
 • Format tytułu archiwum autorów,
 • Format tytułu dla stron tagów,
 • Format tytułu dla strony wyszukiwania,
 • Format opisu,
 • Format tytułu dla strony błędu,
 • Format tytułu dla stron podzielonych na części. Polecam zmienić bo domyślny zapis Part %page% nie jest wygodny i na pewno nie sprzyja pozycjonowaniu strony.

Zaawansowane kanoniczne adresy URL

To ustawienie jest domyślnie zaznaczone, ponieważ ustawienie Kanonicznych adresów URL chroni Cię przed karami (blokowaniem strony, usunięciem z wyników wyszukiwania) przez Google za duplikowanie treści. Przykładowo jeśli masz stronę w wersji na komputer i wersji mobilnej, to robot indeksujący treści uzna je za duplikaty i indeksuje tylko jeden. Podobnie jest z stronami tagów oraz archiwum, treści w nich zawarte są zduplikowane, więc nawet powinniśmy te strony zablokować (ustawić na NOINDEX) . Aby uzyskać więcej informacji, na ten temat zachęcam Cię do przeczytania Konsolidacja duplikatów adresów URL

SEO tytułu oraz opisu

Dla każdego wpisu i strony możesz nadpisać tytuł SEO oraz opis SEO.

WordPress tworzy znacznik title pobierając tytuł wpisu lub strony. Sam WordPress nie posiada mechanizmów, które umożliwiłyby wprowadzenie tytułu SEO oraz opisu SEO, uzyskasz taką opcję dzięki wtyczce All in One SEO Pack efekt widoczny na obrazku ( zaznaczyłam na czerwono). Po instalacji i uruchomieniu wtyczki, możesz szybko i wygodnie zoptymalizować stronę, nie musisz edytować wpisu wystarczy kliknąć w ikonę ołówka i wprowadzić tekst.

Cel działań SEO – optymalizacja strony

Zastanawiasz się jaki jest cel optymalizacji strony internetowej, jaką rolę odgrywa tytuł i opis w pozycjonowaniu? W poradniku Jak podnieść pozycje w Google opisałam siłę tytułu i opisu strony.

wtyczka seo

Tworząc nowy wpis lub stronę, pod spodem edytora wyświetlają się ustawienia SEO dla aktualnego wpisu. Można zobaczyć jak strona będzie wyglądać w wyszukiwarce. Wpisując tytuł i opis mamy podaną preferowaną ilość znaków. Możemy również stronę nie indeksować oraz określić, że linki na tej stronie nie przenoszą jej wartości (NOFOLLOW polecane gdy linkujemy do stron o niższej jakości lub nie powiązanych tematycznie).

wtyczka opis strony seo

Więcej wtyczek do optymalizacji stron – SEO

Profesjonalny Hosting
Scroll to Top